24. Rhinocamp Bilimsel Programı:

24. Rhinocamp | 10-14 Haziran 2020 | Bilimsel Program
 10 Haziran 2020, Çarşamba | Salon 1-2
Moderatör: Fikret İleri
12:30-16:30Workshop: Rinoplasti Temel BasamaklarıCemal Cingi
Halis Ünlü
 Moderatörler: Şinasi Yalçın, İbrahim Çukurova
17:30-17:45Açılış Konuşmaları: Toplantı Eş BaşkanlarıCemal Cingi
Halis Ünlü
17:45-18:00Karadeniz YaylalarıCemal Cingi
18:00-18:20“Yaşam güzeldir” Hayata mutlu bakışOrhan Yılmaz 
18:20-19:00Sağlık Sektöründe Her Koşulda Sağlıklı İletişimİbrahim Çukurova 
   
 11 Haziran 2020, Perşembe | Salon 1
 Moderatörler: Fikret İleri, Öner Sakallıoğlu
09:00-09:20Burun kanamasında endoskopik yaklaşımİbrahim Çukurova
09:20-09:40Endoskopik sinüs cerrahisinde benim yöntemimÖner Sakallıoğlu
09:40-10:10Olgu örnekleriyle ileri endoskopik sinüs cerrahisi uygulamalarıHalis Ünlü
10:10-10:30Endoskopik sinüs cerrahisinde komplikasyonlar ve önlenmesiAslı Şahin Yılmaz
10:30-11:00Kahve Arası
 Moderatör: Kemal Değer
11:00-12:30Geleneksel Kemal Değer Tartışmaları
Endoskopik sinüs cerrahisinde kişisel tercihlerimiz
Elif Altuntaş, Aslı Şahin Yılmaz, Adem Bora, Fatih Oğhan, Fikret İleri, İbrahim Çukurova, Raşit Midilli
12:30-13:30Öğle Yemeği
 Moderatörler: Görkem Eskiizmir, Elif Altuntaş
13:30-14:00Korona Pandemisi Sırasında Baş Boyun Cerrahisi YaklaşımlarıGörkem Eskiizmir
14:00-14:20Boyun diseksiyonlarıİbrahim Aladağ
14:20-14:40N/0 Boyuna YaklaşımElif Ersoy Çallıoğlu
14:40-15:00Dudak Kanserlerine Güncel BakışNihat Susaman
15:00-15:15Tükrük Bezi Tümörlerine Güncel YaklaşımSuphi Bulgurcu
15:15-15:30Postoperatif Radyoterapi Sonrası Gelişen Yüz Defektlerine YaklaşımFatih Oğhan
15:30-16:00Kahve Arası
16:00-17:00Serbest BildirilerCemal Cingi
   
24. Rhinocamp | 10-14 Haziran 2020 | Bilimsel Program
 12 Haziran 2020, Cuma | Salon 1
 Moderatörler: Halis Ünlü, Aslı Şahin Yılmaz
09:00-09:25Eksternal rinoplasti temel uygulamalarıHalis Ünlü
09:25-09:50Endonazal rinoplasti temel uygulamalarıCemal Cingi
09:50-10:10Preservation rhinoplastiSeçkin Ulusoy
10:10-10:30Rinoplastide dorsumÖner Sakallıoğlu
10:30-11:00Kahve Arası
 Moderatörler: Baki Yılmaz, Aslı Şahin Yılmaz
11:00-11:30Rinoplastide kostal kartilaj alınmasıSinan Eroğlu
11:30-11:50Eksternal yaklaşımda tipplastiMurat Songu
11:50-12:10Rinoplastiye yeni başlayanlara önerilerHalis Ünlü
12:10-12:30Revizyon rinoplastiBaki Yılmaz
12:30-13:30Öğle Yemeği
 Moderatör: İrfan Kaygusuz
13:30-13:50Rinosinüzit tedavisinde bilgi güncellemeNihat Susaman
13:50-14:10Vertigoya pratik yaklaşımKasım Durmuş
14:10-14:30Pediatrik vertigoNagehan Erdoğmuş
14:30-14:50Alerjik rinitli olgularda frontal sinüs hacim ölçümüMustafa Erdoğan
14:50-15:10Alerjik rinit tedavisine güncel bakışElif Altuntaş
15:10-15:30N/0 Boyuna YaklaşımElif Ersoy Çallıoğlu
15:30-16:00Kahve Arası
16:00-17:00Serbest BildirilerMustafa Erdoğan
   
24. Rhinocamp | 10-14 Haziran 2020 | Bilimsel Program
 13 Haziran 2020, Cumartesi | Salon 1
 Moderatörler: Halis Ünlü, Baki Yılmaz
 24. Rhinocamp “Yüzde Cerrahi Dışı Uygulamalar” Workshop
09:00-09:20Yüz anatomisi: Bilgi güncellemeİsmet Emrah Emre
09:20-09:40Yaşlanan yüz ve çözüm seçenekleriCemal Cingi
09:40-10:05Yüzün üst 1/3 ünde gençleştirme işlemleri: Neurotoksin, dolgu ve askı uygulamalarıBaki Yılmaz
10:05-10:30Yüzün alt 2/3 ünde gençleştirme işlemleri: Neurotoksin, dolgu ve askı uygulamalarıİsmet Emrah Emre
10:30-11:00Kahve Arası
 Moderatörler: Cemal Cingi, Seçkin Ulusoy
11:00-12:30Neurotoksin, dolgu ve askı uygulamaları I
Alın, kaz ayakları, glabella, burun ucu, bunny çizgileri, çene, dudak, malar bölge, dudak
Cemal Cingi, Seçkin Ulusoy, Baki Yılmaz, İsmet Emrah Emre
12:30-13:30Öğle Yemeği
 Moderatörler: Murat Songu, İsmet Emrah Emre
13:30-15:30Neurotoksin, dolgu ve askı uygulamaları II
Alın, kaz ayakları, glabella, burun ucu, bunny çizgileri, çene, dudak, malar bölge, dudak
Cemal Cingi, Seçkin Ulusoy, Baki Yılmaz, İsmet Emrah Emre
15:30-16:00Kahve Arası
16:00-17:30Serbest BildirilerMurat Kar
   
24. Rhinocamp | 10-14 Haziran 2020 | Bilimsel Program
 14 Haziran 2020, Pazar | Salon 2
 Moderatörler: Adem Bora, Turhan San
09:00-09:30Otoskopik değerlendirmeIbrahim Çukurova
09:30-10:00Akut otit tedavisiAdem Bora
10:00-10:30SOM (Seröz Otitis Media)Seçkin Ulusoy
10:30-11:00Kahve Arası
 Moderatörler: Nihat Susaman, Orhan Yılmaz
11:00-11:30Baş dönmesine yaklaşımFazilet Altun
11:30-12:00Ani işitme kaybı ve Meniere hastalığıKasım Durmuş
12:00-12:30OtomikozHalis Ünlü
12:30-13:30Öğle Yemeği
 Moderatörler: Aslı Şahin Yılmaz, İbrahim Aladağ
13:30-14:00Burun Tıkanıklıkları ve Tanı YöntemleriNihat Susaman
14:00-14:30OSAS’lı Hastaların Değerlendirilmesi ve Tedavi YöntemleriKasım Durmuş
14:30-15:00Koku Testleri ve klinik değeriAdem Bora
15:00-15:30Kronik Rhinosinüzit Etiyolojisinde Genetiğin Yeri Nedir?Baki Yılmaz
15:30-16:00Kahve Arası
 Moderatör: Cemal Cingi
16:00-16:30Akılcı Antibiyotik kullanımıOrhan Yılmaz